fbpx

Nüüd, kui kinolinale on jõudnud ka juba „Nüüd sa näed mind 2” ehk inglisekeelse pealkirjaga „Now You See Me” teine osa, kus esimeses osas kuulsaks saanud tänavamustkunstnikud Neli Ratsanikku taas tegutsevad, oleks ehk põhjust põgusalt meenutada, mis toimus esimeses osas my resume.

2013. aastal suurtele ekraanidele jõudnud „Nüüd sa näed mind” on Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaa ühistoodang, mis valmis 75 000 000 dollarilise eelarve juures lavastaja Louis Leterrier’i käe all, kust on tulnud lisaks veel mõned esmaklassilised linateosed, k.a. näiteks «The „Incredible Hulk» 2008.

Nelja mustkunstnikku kehastavad filmis Isla Fisher, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson ja Dave Franco ning nende vastaseid Mélanie Laurent, Michael Caine, Morgan Freeman ja Mark Ruffalo.

Kuna mustkunst üleüldse eeldab vaatajalt kõrgema intelligentsi olemasolu, siis pakuvad ka mustkunstifilmid tavaliselt suurepärase, huumorit ja müstikat täis põneva elamuse. Erand ei ole selles suhtes ka „Nüüd sa näed mind”, mida võiks filmi veel mittenäinud inimesele kirjeldada kui sümbioosi filmidest «Ocean’s Eleven” (2001) ja „The Prestige” (2006).

Kõige üldisemalt võiks filmi sisu kirjeldada nii, et Interpol’i agendid ja FBI ajavad taga tänavamustkunstnike gruppi, kes saladuslikult röövivad oma etenduste ajal pankasid ja rikkaid inimesi. Röövitud raha jagavad nad aga oma publikule.

Unikaalse sisuga film sunnib algusest lõpuni kaasa mõtlema ning kogu filmi ajal jätkub ka pidevat imestamist. Visuaalsed efektid ja eriefektid toovad mustkunstnike suurepärased trikid eriti hästi esile ning moodne soundtrack toetab kogu asja igati. Filmi algus on huvitav ning kogu film niivõrd tempokas, ja ohtrate keerdkäikudega, et seda on põnev jälgida kuni lõpuni välja. Filmi käsikiri on niivõrd kihiine, et pidevalt leiad end mõtlemast, kas kusagil võib veel mõni salaplaan varuks olla. Ka näitlejate töö mustkunstnikena on erakordselt tugev ning karakterid ja nende dialoogid huvitavad. Seega on kindlasti tegu uudse ja ainulaadse linateosega, mida julgeme kindlasti kõigile soovitada.