Otse filmiahjust väljapotsatanuna on ka Eesti kinodes värskelt jooksmas menuka mustkunstifilmi teine osa „Nüüd sa näed mind 2” ehk inglisekeelse pealkirjaga „Now You See Me 2”, kus saame kaasa elada juba esimesest osast tuttavate mustkunstnike neliku uutele peadpööritavatele trikkidele.

Mustkunstnike seekordsed seiklused on ilmunud režissöör Jon M. Chu käe alt ning peaosades näeme juba tuttavaid Jesse Eisenberg’i ja Dave Franco’t, aga samuti ka Woody Harrelson’i, kes seekordses filmis astub üles huvitavas kaksikrollis – enda ja oma samuti mustkunstnikust kaksikvennana. Uus mustkunstnik juba tuttavas Ratsanike meeskonnas on ka, seekord on see naisterahvas, kellena teeb ülimalt nauditava rolli Lizzy Caplan write essay. Huvitav on ka FBI agendi ja samas ka salajase mustkunstnike ühenduse The Eye liige, keda filmis mängib Mark Ruffalo.

Lühidalt öeldes on seekordses osas mustkunstnike nelikul tegu peamiselt halbade kavatsustega tehnikageeniuse ebaeetiliste plaanide paljastamisega, mis samas puhastaks süüst ka neid endid.  Nimelt sunnib tehnikageenius Walter Marby – keda mängib ei keegi muu kui võlur Harry Potter ehk siis Daniel Radcliffe isiklikult – mustkunstnikke oma huvides toime panema röövi, mis isegi kõikenäinud ja -teinud mustkunstnikele tundub ilmvõimatu. Algab ootamatute keerdkäikude ja uskumatute mustkunsttrikkidega pöörane sõit, mis viib mustkunstnike trikkide piirid seninägematule tasemele ning tegevuse mööda laia maailma laiali.

Filmis näidatud mustkunstnike trikid ja kogu lugu tervikuna saavad kiire hoo sisse juba üsna filmi algusest ja kisub vaataja sellesse peadpööritavasse keerisesse kuni lõpuni. Üks suisa hullumeelne sündmuste ahel järgneb teisele sellises tempos, et kohati ei suuda haaratagi, kes keda ja mil moel parasjagu üle on kavaldamas. Veidi leevendust toob see, et mitmes kohas rõhutatakse, et tegu on ikkagi mustkunstnike poolt tehtavate illusioonide, mitte saladusliku maagiaga ning pakutakse nende tagamaadest ka ratsionaalseid selgitusi.

Tegu on täiusliku mustkunstnike ja mustkunsti maailmaga – pinge on laes, mustkunstnike osavus paneb ahhetama, süźee ja arengud annavad piisavalt mõttetegevust ning filmi lõpp annab oodatud efektse lõpu, mida ausalt öeldes ette näha või ära arvata on küll pea ilmvõimatu. Võib ju aimata, et halvad saavad oma teenitud karistuse, aga mil moel see teoks saama peaks, jääb küll uskumatuks kuni üsna viimase hetkeni. Ja kui see siiski on läbi ahhetamapanevate keerdkäikude toimunud ja vaatajad jälle hingata taipavad, siis saabuvad lõpukaadrid, mis annavad aimu, et ka see teine suurepärane mustkunstifilm sugugi mitte viimaseks ei jää…