fbpx

Minust. Kes ma olen? Illusionist või mustkunstnik? Maag või võlur? Aga võib-olla üleüldsegi lihtsalt selline artist, kes mängib inimmõistusega, kustutades piire reaalsuse ja väljamõeldu vahel ning sundides seda imedesse uskuma. Iga minu maagiaetenduse külaline otsustab seda enda jaoks ise ning seejuures ka oma valiku õigsusesse siiralt usub. Sest see on ju see, millesse me ju ka täiesti reaalselt usume.

Minu esinemiste repertuaar on lai ning see hõlmab endas nii väiksemaid kaarditrikke kui ka grandioosseid illusioone. Põhiliselt spetsialiseerun ma vaimsele maagiale, mõtete äraarvamisele ja psühholoogia ja illusioonide abil inimese teadvusele mõjutamisele. Minu lemmikžanr on jutustav, kuna see võimaldab publikuga suhelda ja ka publikut oma maagilisse protsessi ning illusioonide muinasjutulisse labürinti hõlmata. Minu lemmikpublikuks on täiskasvanud inimesed — lapsed usuvadki imedesse nagunii ning neid ei ole raske kaasa tõmmata. Täiskasvanutega on aga kõik palju keerulisem, kuna vanusega karastuvad ka inimesed ja kaotavad selle sära silmades ja usu imedesse, mis lastel olemas on. Ja kui sõnulseletamatult meeldiv on siis jälgida seda, kuidas inimestes taas see imede ootus ellu ärkab, kuidas nad argimured unustavad ning tänulikult illusioonide ja imede maailma suunduvad.

Mustkunstiku kärjaar

Olen töötanud assistendina paljude kuulsate illusionistide juures maailma eri nurkades ning sellest olen ma saanud hindamatu kogemuse. Mul on olnud õnne nende meeskonda kuuluda ning nende suurtes illusioonilavastustes osaleda. Sealt on pärit ka minu segastiil ja ebatavaline žanriline mõtteviis, mida ma oma maagiaetendustes kasutan.

Töötanud olen väga laialdaselt — oma võimeid olen saanud publikuga jagada nii Indias, Egiptuses, Türgis, Poolas, Inglismaal, Venemaal, Ukrainas, Lätis, Leedus, Eestis, Rootsis, Soomes ja Valgevenes. Ma ei ole kunagi pikalt ühes kohas paigal ning ka praegusel ajal laieneb minu esinemisraadius pidevalt.

 

Minu jaoks ei ole keeruline Teie sünnipäev, firmapidu või pulmapidu tõeliseks ekstravaganzaks, eredaks fantastiliseks etenduseks muuta – selliseks, millest ka Te ise, Teie lapsed, sõbrad, lähedased ja kolleegid võivad ka ise vahetult osa võtta. Ma ei häbene siinkohal öelda, et kui lubate mul Teie külaliste tähelepanu mõneks ajaks hõlmata, siis saab Teie pidu olema tõeliselt unustamatu. Minu programmi kuulub mitmesugust kaasahaaravat mustkunsti, aga ka selliseid eriilmelisi trikke, mis ei jäta ükskõikseks ei täiskasvanuid ega ka lapsi. Numbrid on dünaamilised ja liikuvad, mis omakorda võimaldab mul töötada kõikvõimalikel lavapindadel ning oma repertuaari Teie peo stsenaariumisse lihtsa vaevaga sisse sulandada.