Oletame, et oled alles väike poiss (või miks mite ka tüdruk) ja sind hirmsasti huvitab mustkunst. Vaatad lummatult kõiki nende trikke ja üritas mõistatada, kuidas nad ometigi seda teevad? Ning oled oma väikeses peas vastu võtnud kindla otsuse ka ise mustkunstnikuks saada. Millest siis ikkagi pihta hakata?

Internet – hea või halb?

Tänapäeval tundub asi ka selles vallas olema üsnagi lihtne – võtad aga Youtube’i lahti ja üsna tõenäoliselt leiad sealt mitmeidki õpetusi, kuidas mõni lihtsam mustkunstitrikk selgeks saada. Tavaliselt on esimeseks mõni kaarditrikk – a la tõmba üks kaart ja väike mustkunstnik arvab ära, mis kaart see on. Aga internetis leiduvatel õpetustel on olemas ka oma halb pool – ainult selliseid videosid aluseks võttes on see lihtsalt nende kopeerimine ja järgitegemine, mille tulemuseks on tuim mustkunstniku etendus, mis publikule midagi ei paku.

Raamatud?

Mustkunsti õppimiseks on olemas ka väga palju ja väga häid raamatuid. Nende häda on jällegi see, et need sisaldavad ainult trikke. Sa võid need trikid kõik küll kenasti ära õppida, aga väärtuse saad neile anda vaid siis, kui need mingiks ühtseks etteasteks kokku panna. Ning loomulikult on selleks vaja ka paljut muud.

Seega…

..on kõige parem tee mustkunsti juurde nende kahe kombinatsioon. Ning kindlasti oleks sul vaja ka mentorit või juhendajat, kes juhendab sind oskusliku mustkunsti juurde, mis on inimestele meeldejääv – selge ja lihtne. Kindlasti peab sul endal ka mõningaid eeldusi olema. Nagu ka iga muu asja juures, pead sa mustkunstist hoolima, võtma seda tõsiselt ja suhtuma sellesse kirega, armastama lava ja esinemist. Mustkunst on kombinatsioon oskustest, kogemustest ja meelelahutusest, see on raske töö, mis tuleb kätte ajaga. Sul on vaja olla kannatlik ja kulutada palju aega – sest ilma piisava harjutamiseta näeb publik triki läbi ja efekt läheb kaduma. Ning lõpetuseks pead sa olema isetu – mustkunst ei ole eputamiseks. Hea mustkunst vaid ei näita, vaid jagab kogemusi, mis näivad võimatud. Mustkunstnik ei peaks olema vaid see inimene, kes laval trikke teeb, vaid kogu publik. Publiku jaoks peaks kogu show olema üks imeline kogemus, mitte võimatu mõistatus.